Sukūrėme buhalterinių žinių testą, padedantį atsirinkti kandidatus ir sutaupyti laiko

Buhalteris – viena svarbiausių pozicijų versle. Jis pataria vadovui finansiniais klausimais, jo įžvalgos reikšmingos sklandžiai veiklai ir augimui. Tad kaip atsirinkti specialistą, kuris turėtų reikiamų įgūdžių ir savybių?

„Prieš pandemiją analizuodavome kandidatų CV ir sugaišdavome daug valandų. Tada kviesdavome susitikti. Po žinių patikrinimo paaiškėdavo, kad kompetencija, nurodyta CV ir turima realybėje, skiriasi. Laiką prarasdavome ir mes, ir kandidatai. Taip gimė idėja suprogramuoti virtualų buhalterinių žinių testą“, – „Verslo žinioms“ pasakojo UAB buhalterės.lt vadovas Laimis Jančiūnas.

Dabar tinkamiausią buhalterį vienai laisvai pozicijai atsirenkame vos per 3 valandas. Teste pateikiama 15 klausimų – 5 lengvi, 5 vidutiniai ir 5 sudėtingi. Žinių patikrinimui skiriamos 35 minutės – ieškoti atsakymų internete ar skambinti klausti draugų trūksta laiko.

„Vadovams sunku patikrinti buhalterines kandidato žinias. Jie remiasi kandidato žodžiais, savo intuicija ir emocija. Vėliau tai gali kainuoti tūkstančius, – atkreipė dėmesį L. Jančiūnas. „Taip nusprendėme testą pasiūlyti ir kitoms įmonėms. Jis lengvai nustato kandidato profesinį pasiruošimą ir panaikina subjektyvų vertinimą. Po jo tinkamiems kandidatams galima skirti daugiau dėmesio ir pamatuoti, ar jų vertybės sutampa su įmonės. Buhalteris daug bendrauja su vadovu, dažnai žino konfidencialią informaciją, tad geras tarpusavio ryšys yra svarbus.“

Šiuo metu kuriame dar 3 testus, kurie bus pritaikyti buhalteriams, dirbantiems logistikos, statybų ir IT įmonėse. Visą „Verslo žinių“ straipsnį skaitykite: čia.

Dalintis:

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves