Įspėjame apie sukčius: būkite budrūs

Įspėjame savo klientus ir kitas šalies įmones apie elektroninių sukčių ataką. Vakar po pietų, spalio 18 d., neva UAB buhalterės.lt vardu buvo išsiųstas melagingas laiškas, kuriuo platinama kenkėjiška programa. Turimomis žiniomis, melagingo laiško gavėjų ratas gali būti labai platus.

„Dėl šio laiško su mumis susisiekė ir įmonės, su kuriomis bendravome pirmąkart. Tai leidžia spręsti, kad buvo panaudoti bendri el. pašto adresų sąrašai, kurie yra platinami internete“, – praneša įmonės UAB buhalterės.lt vadovas Laimis Jančiūnas.

Melagingame laiške rašoma apie neva atliktą 1460 € dydžio mokėjimą, prie laiško prisegama suklastota mokėjimo kopija. Pagal šiuo metu žinomą informaciją, laiškas išsiųstas apsimetant kitu siuntėju – naudotas neegzistuojantis el. pašto adresas [email protected]. Laiške panaudotas UAB buhalterės.lt logotipas, nurodyti UAB buhalterės.lt rekvizitai.

„Išsiaiškinome, kad laiškas išsiųstas ne iš mūsų serverio ir naudojantis kita pašto sistema. Suklastoti el. pašto adresą su bet kokios įmonės galūne gali bet kas, turintis šiek tiek IT žinių. Pasitelkus apskaitos rinkoje žinomą mūsų vardą ir tikrus rekvizitus, buvo paruoštas gana kokybiškas laiško tekstas ir galimai iš Nyderlandų IP adreso inicijuotas išsiuntimas“, – sako L. Jančiūnas.

Gavusios tokį laišką, įmonės turėtų jį ignoruoti: į jį neatsakyti ir jokiu būdu neatidarinėti jame esančio priedo. Manoma, kad šia kibernetine ataka siekiama nutekinti įmonių kompiuteriuose esančią informaciją.

Jei priedas buvo atidarytas, reikėtų kuo skubiau atjungti kompiuterį nuo interneto ir kreiptis į IT specialistus.

IT specialistai pažymi, jog pastaruoju metu tokio pobūdžio atakos apsimetant kitu siuntėju tampa vis dažnesnės.

Bendrovė UAB buhalterės.lt jau kreipėsi į teisininkus bei policiją ir ketina imtis teisinių veiksmų dėl žalos reputacijai.

Dalintis:
buhalterine apskaita app

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves