Norite parduoti daugiau? Kaip tinkamai vadovauti savo komandai

Geras pardavimų vadovas – tai keli asmenys viename. Jis turi būti pasitikintis savimi ir ryžtingas lyderis, mentorius, o kartu ir draugas. Net jei parduodate aukščiausios kokybės geriausią produktą ar paslaugą, be gero pardavimų vadovo ir tikslingai dirbančios komandos geriausių rezultatų šiandieninėje rinkoje tikrai nepasieksite.

Tad štai keletas kriterijų, kuriuos turi atitikti geras, autoritetingas ir tinkamai savo komandai vadovaujantis pardavimų vadovas.

1. Teisingas komandos pasirinkimas

Prieš potencialiems komandoms nariams ateinant į darbo pokalbį, susidarykite tam tikrų kriterijų rinkinį, kurį turėtų atitikti geriausi kandidatai. Darbo patirtis – privalumas, tačiau neišskirkite to kaip esminio reikalavimo. Pirmiausia geras pardavėjas privalo pasižymėti nepriekaištingais komunikaciniais įgūdžiais. Stebėkite, kaip kandidatas bendrauja, dėsto mintis, bando parduoti save. Galite net imituoti pardavimo atvejį – stebėkite reakcijas ir sugebėjimą rasti išeitį netikėčiausioje situacijoje.

2. Motyvavimas ir įvertinimas

Geras pardavimų vadovas ne tik kuruoja savo komandos darbą, bet ir ją įkvepia, motyvuoja bei skatina. Tam yra daugybė būdų ir galimybių, tad galite išbandyti skirtingas taktikas. Tai gali būti rytiniai susitikimai, dalykiniai pietūs ar nuveiktos veiklos aptarimas darbo dienos pabaigoje. Tyrimais įrodyta, jog skatinami darbuotojai savo darbą atlieka kur kas kokybiškiau bei našiau.

Renkite individualius susitikimus su komandos nariais, konsultuokite juos, parodykite, jog vertinate jų darbą ir atsidavimą kompanijai. Leiskite retkarčiais iš darbo išeiti valanda anksčiau, pamaloninkite dovanų čekiu, pavaišinkite vakariene pamėgtame restorane. Lietuvos verslininkams tokia praktika atrodo gan neįprastai, tačiau užsienio kapitalo įmonės jau seniai taip lepina mūsų šalies darbuotojus.

3. Darbų paskirstymas ir tikslų nustatymas

Turite nuolat orientuotis į rezultatą, tad vienas svarbiausių tikslų – išsikelti siekius ir juos įvykdyti. Geras pardavimų vadovas tinkamai paskirstys darbus, paves konkrečias užduotis tiems, kurie jas atliks greičiausiai ir geriausiai.

4. Pasitikėjimas ir tikėjimas

Pirmiausia vadovas turi pasitikėti savimi ir savo jėgomis, bet ne mažiau svarbu yra ir tikėjimas komandos narių galimybėmis. Tik suteikiant pakankamai laisvės, darbuotojai galės tobulėti, tad vadovaukite, o ne persekiokite kolegas kiekviename žingsnyje. Jausdama suteiktą atsakomybę ir tikėjimą, komanda užduotis įvykdys geriau, taip augins pasitikėjimą, įgūdžius ir gebėjimą dirbti savarankiškai.

Be gero pardavimų vadovo pasiekti norimų rezultatų – tikrai sunku. Tinkamas vadovas motyvuoti ir pasiekti gerų rezultatų gali ir su ne pačia gabiausia komanda. Tačiau gero vadovo ir talentingų darbuotojų bendradarbiavimas – tai verslo raktas į sėkmę ir išsikeltų tikslų įgyvendinimą.

Dalintis:
buhalterine apskaita app

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves