Laimis Jančiūnas: buhalterių poreikį lemia sezoniškumas

Personalo specialistai pastebi, kad pastaruoju metu sunku rasti darbuotojų finansų srityje. Įmonės „buhalterės.lt“ vadovo Laimio Jančiūno teigimu, buhalterių, auditorių ar finansų vadovų poreikį ir pasiūlą darbo rinkoje lemia sezoniškumas.

„Pirmieji du metų ketvirčiai yra labiausiai užimti, nes šių profesijų atstovai rengia metines ataskaitas, deklaracijas, atlieka auditus ir kitus darbus, kurių terminai dažniausiai baigiasi birželį. Retas tuo metu ieško darbo. Po darbymečio šie specialistai paprastai atostogauja ir naujų darbų pradeda dairytis antrojoje vasaros pusėje“, – „Verslo žinioms“ komentavo L. Jančiūnas.

Priešinga situacija iš darbdavių pusės – pirmąjį pusmetį poreikis išauga ir darbo skelbimų įvairioms finansų srities pozicijoms atsiranda gerokai daugiau. Palankiausias metas atsirinkti stiprų specialistą yra ruduo – tuo metu apskaitos įmonės sulaukia daugiausia CV.

„Tiesa, yra daug žemos kvalifikacijos buhalterių ir vien per pokalbį sunku įvertinti kompetencijas. Norint atsirinkti gerą specialistą, į atrankos procesus aktualu įtraukti įvairių papildomų įrankių. Mes kandidatus tikriname savo sukurtu virtualiu žinių testu“, – teigė „buhalterės.lt“ vadovas.

Straipsnį skaitykite: Verslo žinios

Dalintis:
buhalterine apskaita app

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves