10 bruožų, kuriais pasižymi sėkmingi verslininkai

Sukurti įmonę ne taip jau ir sunku, tačiau kur kas sudėtingiau užtikrinti jos pelningą veiklą ir vystymąsi. Sėkmės paslaptį atrasti pavyksta toli gražu ne visiems, nors iš tikrųjų yra tik keli elementarūs veiklos būdai, kuriuos verslininkai nepelnytai pamiršta.

Pateikiame Jums 10 verslo kūrimo ir vystymo sąlygų, be kurių neįmanoma jokia sėkminga veikla.

1. Mėgavimasis vykdoma veikla

Darbas turi teikti ne tik finansinę naudą, stabilumą, bet ir asmeninį pasitenkinimą. Jei Jums nepatinka tai, ką darote, greičiausiai tai turės neigiamos įtakos ir verslo sėkmei.

2. Planavimas

Detalus verslo planavimas apima mokslinių tyrimų analizes, duomenų rinkimą, faktais pagrįstas išvadas. Analizuojamos įvairios verslo situacijos, kurios moko nekartoti svetimų klaidų, nuodugniai pasverti būsimus sprendimus bei jų naudą.

3. Verslo įvaizdis

Vos pradėjus veiklą, būtina įsisąmoninti, jog teigiamas verslo partnerių bei klientų požiūris – raktas į sėkmę. Derėdamiesi negalite leisti sau karščiuotis ar blogai nuotaikai daryti įtaką Jūsų kuriamam įvaizdžiui. Nepamirškite detalių, nes svarbu viskas – nuo biuro interjero iki reprezentatyvios Jūsų aprangos.

4. Svarbiausia – klientai

Sėkmingi verslininkai supranta, jog svarbiausia yra ne parduodamos prekės ar paslaugos, ne joms nustatytos kainos. Tikslas yra ne pranokti konkurentus, o pažinti ir pasiekti savo tikslinę auditoriją. Juk būtent nuo klientų priklauso, tęsite savo verslą, ar jis bus pasmerktas žlugimui. Suteikite klientams garantijas, palankias mokėjimo sąlygas, renkite pristatymus, ruoškite reklamas, išnaudokite internetinę erdvę.

5. Technologijų išnaudojimas

Šiandien verslo kūrime ir vystyme pasitelkti aukštąsias technologijas ypač nesudėtinga. Net jei įmonėje dirba vos keli darbuotojai, jos internetinė svetainė gali prilygti milijoninio kapitalo bendrovėms. Taip kuriamas ne tik verslo įvaizdis, bet ir gaunama reali nauda.

6. Eksperto vardas

Susidūrę su tam tikromis problemomis žmonės kreipiasi į geriausiai tą sritį išmanančius. Sugedus kriauklei – į santechnikus, ką nors suskaudus – į gydytojus. Tegu visi sužino, jog Jūs savo srityje geriausias. Taip ne tik sulauksite verslo sėkmės, bet ir naujų vystymo galimybių.

7. Investavimas į save

Net pasiekę tikslą, sėkmingi verslininkai nesustoja – jie skaito verslo ir rinkodaros knygas, žurnalus, informacinius leidinius, domisi naujausiomis tendencijomis. Jie tampa asociacijų, klubų nariais, bendrauja su kitais kvalifikuotais specialistais. Dalyvavimas mokymuose, paskaitose, seminaruose – tai investicijos į efektyviausią verslo vystymo įrankį – save.

8. Lankstumas

Gyvenimo greitis šiandien ypač didelis. Tai, ko anksčiau tekdavo laukti kelias dienas, šiandien pateikiama vos per keletą akimirkų. Klientams nesvarbu, jog Jūs dabar užsiėmęs, neturite laiko ar jų poreikių patenkinimas kainuos Jums daugiau nei įprastai. Sėkmingo verslininko kojos visą laiką batuose, tad turite būti lankstus ir klientams suteikti tai, ko jie nori ir tada, kada jiems to reikia.

9. Bendruomeniškumas

Įsitraukimas į vietos bendruomenės gyvenimą verslininkus paverčia ne tik jos nariais, bet ir patraukliais pardavėjais ar potencialiais partneriais. Tai galima daryti įvairiais būdais: padedant vietos labdaros organizacijoms, organizuojant bendruomenės renginius, įsitraukiant į klubus, organizacijas ar net vietos politiką.

10. Sugebėjimas derėtis

Tai būdo bruožas, be kurio verslo vystymas neįmanomas. Atminkite, jog geros derybos baigiasi situacija „win-win“ . Tai reiškia, jog norimą rezultatą pasiekia abu dalyviai – tiek verslininkas, tiek jo klientas, partneris ar kitas besiderantis asmuo.

Dalintis:

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves