Klaidos, galinčios sutrukdyti verslo paskolos gavimui

Paskolos ėmimas, kitaip nei prieš 10 metų, šiandien nebegąsdina nieko. Įprasta imti būsto, automobilio, taip pat ir verslo paskolas, kurios neretai ne tik padeda išsaugoti įmonę, bet ir pasiekti ar net pranokti užsibrėžtus tikslus.

Tiesa, bankai kreditų į kairę ir į dešinę nebedalina, sprendimą, duoti paskolą ar ne, gerai apsvarsto ir kelia įmonėms gan aukštus reikalavimus. Jei planuojate netolimoje ateityje rinktis finansinę injekciją skolindamiesi, turite tam gerai pasiruošti ir nedaryti klaidų, kurios gali pakišti koją paskolos gavimui.

Laukimas iki paskutinės minutės

Aplikuojant dėl finansinės paskolos būsite paprašyti pateikti daugybę dokumentų ir pažymų ir tik tuomet bus svarstoma – suteikti ar nesuteikti kreditą. Visas šis procesas reikalauja nemažai laiko, tad pradėti galvoti apie paskolą reikia ne tuomet, kai baigiasi lėšos ir be finansinės pagalbos nebeišgalite tęsti darbų, o gerokai prieš tai.

Skubėjimas, neapdairumas ir noras kuo greičiau bet kokiomis priemonėmis gauti kreditą gali atsisukti prieš Jus. Trumpi terminai nesuteiks pakankamai laiko gerai viską apsvarstyti, rasti geriausią variantą, tad per skubėjimą galite gauti kur kas mažiau lėšų ir įsipareigoti mokėti gerokai per dideles palūkanas.

Plano neturėjimas

Jūsų paraiška tikrai nebus tenkinama, jei neturėsite solidaus ir aiškaus verslo plano. Raktas į sėkmę – tai ne tik gera idėja, bet ir motyvuotas jos pagrindimas: atlikite tam tikrus mokslinius tyrimus, žinokite savo auditoriją, potencialius klientus, išsikelkite tikslus ir apskaičiuokite preliminarius pardavimų ir pelno rodiklius.

Gerai apsvarstykite, kaip atiduosite pasiskolintus pinigus ir paversite juos pelnu. Nors dalis verslininkų nesivadovauja šiomis rekomendacijomis, neverta sekti jų pavyzdžiu. Aiškus verslo planas padės ne tik greičiau ir paprasčiau gauti paskolą, bet ir ją laiku grąžinti.

Neužtikrinta lėšų naudojimo paskirtis

Prieš kreipiantis dėl paskolos būtina gerai apsvarstyti, ar jos iš tikrųjų reikia ir kam bus skiriami gaunamų pinigų srautai. Bankas ar kitas paskolos davėjas norės išgirsti svarius argumentus, kam ir kaip bus naudojamos skiriamos lėšos ir kokią įtaką jos padarys verslo sėkmei.

Kai kurie paskolų davėjai gali nepalankiai žiūrėti į verslo nuostolių ar pvz. biuro atnaujinimo finansavimą. Tuo tarpu ilgalaikėje perspektyvoje naudą teikiančios investicijos į pagrindines darbo priemones, ilgalaikę programinę įrangą, nekilnojamą turtą ir pan. yra pakankamai svarūs argumentai aplikavimui dėl paskolos gavimo.

Finansinės apskaitos ignoravimas

Ateityje galvojate apie paskolą? Kruopščiai ir tiksliai veskite savo finansinę apskaitą. Priešingu atveju net nėra prasmės kreiptis dėl kredito gavimo, nes Jūsų bus pareikalauta pateikti visą informaciją apie įmonės finansinę situaciją. Tad įsitikinkite, jog Jūsų pajamų, pelno deklaracijos, balansas, pelno ir nuostolių ataskaita yra nepriekaištingi ir greitai bei be didesnių pastangų galite pateikti savo įmonės finansinės būklės analizę.

Dalintis:

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves