Puikiai žinote, kaip yra svarbu stebėti įmonės finansinę būklę. Periodiškas savikontrolės metodas padeda užtikrinti, kad vykdoma veikla vystytųsi sklandžiai ir be didesnių nuostolių. Ir nors gerai pažinodami savo verslą, atkreipiate dėmesį į svarbias detales, gali nutikti taip, jog tinkamai neįvertinsite bendro vaizdo. Tai yra, kaip tam tikri verslo sprendimai sąveikauja tarpusavyje ir kokia yra reali situacija. Galbūt jūsų sudarytas biudžetas nebeatitinka anksčiau numatytų lūkesčių, įmonės apyvarta pradėjo sparčiai augti, o gal mąstote apie verslo paskolą ar naujų investuotojų paieškas? Tai tik keli atvejai, kai kreiptis į specialistus ir išgirsti nešališką finansininko nuomonę ypač rekomenduojama.
Tad finansinio konsultanto paslaugas verta apsvarstyti ne tik tuo atveju, kai susiduriama su sunkumais. Apskaitos kompanijos „RSM Bird Cameron’s thinkBIG“ 2014 atlikto tyrimo duomenimis, vos 35 % verslininkų gali objektyviai įvertinti savo įmonės finansinę situaciją bei būklę.
Finansinio konsultanto nauda įmonei
Finansinio konsultanto rekomendacijos gali būti naudingos dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, žmogus iš šalies į jūsų įmonės situaciją pažvelgs racionaliai, kai tuo tarpu dažniems įmonių vadovų sprendimams įtaką daro emocijos bei nustatyto tam tikro verslo modelio tęstinumas – tradicijos. Nors ištikimybė nustatytiems darbo principams yra sveikintinas dalykas, dažnai tai pakiša koją naujoms, inovatyvioms, iš pirmo žvilgsnio rizikingoms, tačiau ypač pelningoms idėjoms.
Taip pat jis gali jums padėti sutaupyti nemažai lėšų, optimizuojant įmonės veiklą. Finansinis konsultantas, žinodamas naujausius pokyčius apskaitos, buhalterijos, plačiau tariant – finansų sferoje, pateiks geriausius darbo užmokesčio, mokesčių sprendimus bei galimybes ir privilegijas, kuriomis dar nepasinaudojote.
Kada pagalba yra būtina
Finansinio konsultanto paslaugos į naudą greičiausiai išeitų kiekvienai įmonei, tačiau ne visi turi tam pakankamai lėšų. Vis dėlto, tam tikrais atvejais pagalba yra būtina, tad jei susiduriate su šiomis problemomis, gerai pagalvokite apie specialisto auditą savo įmonėje.
Nuostolių augimas
Išnagrinėkite savo įmonės balansą ir palyginkite su realiuoju metu turimomis įmonės lėšomis. Tuomet palyginkite gautus rezultatus su situacija prieš mėnesį, pusę metų, metus. Nuostoliai nuolat auga? Tokiu atveju privalote išsiaiškinti to priežastį.
Stagnacija
Sveikintina, jei rezultatai parodė, jog nuostolių nėra. Tačiau jei nėra ir pelno, įmonė neauga, turite iš naujo įvertinti savo finansinę strategiją.
Vėlavimas apmokėti sąskaitas
Kartais gali būti vėluojama dėl didelių užsakymų apimčių, tačiau jei periodiškai sąskaitoje pritrūksta lėšų, būtinų atsiskaityti už įsigytas prekes ar paslaugas, tai ženklas, jog turite rimtų finansinių bėdų.
Mažas pelnas
Atsižvelgiant į jūsų investuotą laiką bei pinigus, pasverkite, ar atlygis, kurį gaunate atskaičius visus mokesčius, yra adekvatus. Jei ilgoje laiko perspektyvoje investuojate, tačiau negaunate proporcingos grąžos, galbūt atėjo metas konsultuotis su profesionalais.