Dažniausios smulkiojo verslo buhalterijos klaidos

Buhalterija atlieka vieną svarbiausių vaidmenų bet kokiame versle. Kruopštus grynųjų pinigų srautų sekimas, pajamų ir išlaidų kontrolė padeda vystytis verslui ir augi jo sėkmei. Priešingu atveju, apskaitos klaidos, netikslios finansinės ataskaitos gali privesti įmonę prie ypač didelių sunkumų. Pateikiame Jums dažniausiai smulkiajame versle pasitaikančias buhalterijos klaidas, keliančias pavojų ir netgi galinčias sąlygoti verslo žlugimą.

Atsiskaitymo grynaisiais pinigais nesekimas

Sekti mokėjimus, atliekamus banko kortelėmis, paprasta ir nesudėtinga, tačiau atsiskaitymai grynaisiais pinigais gali pakišti koją. Kuriant savo verslą, į asmenines investicijas žvelgiama daug atlaidžiau, negailima nei laiko, nei pinigų. Vis dėlto, jei neturite įpročio įtraukti į savo apskaitą grynųjų pinigų išlaidų, toks indėlis gali labai brangiai kainuoti. Dauguma buhalterinių programų leidžia į apskaitą įtraukti atsiskaitymus grynaisiais pinigais, tačiau taip pat patartina kaupti ir tokių atsiskaitymų kvitus. Taip daug lengviau nustatysite savo įmonės išlaidų ir pelningumo santykį.

Bereikalingas „popierizmas“

Jei finansines ataskaitas vedate popietine forma, prarandate ypač daug laiko. Neapsunkinkite savo darbo, jei galite naudotis specialiai mažų įmonių poreikiams pritaikytomis programinėmis įrangomis. Automatizuojant apskaitą, sutaupysite daug darbo valandų, lengviau pasieksite ir galėsite stebėti pinigų srautus, padidinsite savo darbo efektyvumą bei įmonės pelningumą.

Noras viską daryti pačiam

Kaip smulkiojo verslo savininkas, greičiausiai esate pripratęs atlikti daugybę įvairių, skirtingų kompetencijų reikalaujančių darbų. Tačiau gerai pagalvokite, ar verta prisiimti ir buhalterio atsakomybes. Viena nedidelė klaida, nesusipratimas ar tiesiog nežinojimas kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, gali kainuoti verslo sėkmę. Pasamdytas buhalteris padės sumažinti verslo išlaidas, tad galite nesijaudinti, kad mokesčiai už papildomą darbuotoją viršys gaunamą naudą.

Plano B neturėjimas

Jei savo verslo finansų apskaitai vesti naudojate specialią programinę įrangą, turbūt jaučiatės visiškai ramūs. Galima teigti, jog esate kur kas inovatyvesni ir geriau išvystę savo verslo sistemą, nei konkurentai, tačiau neskubėkite užmigti ant laurų. Turite būti tikri, jog užklupus netikėtoms aplinkybėms, toliau galėsite sklandžiai dirbti, tad stenkitės kaupti visas įmanomas fizinės formos dokumentų kopijas.

Nevykęs biudžeto planavimas

Gera buhalterija – tai ne tik duomenų apie pajamas ir išlaidas registravimas, taip pat tai ir planavimas. Mažoms įmonėms išlaidų planavimas bene prilygsta biudžeto sudarymui, tad darbas turi būti atliekamas ypač atsakingai ir kruopščiai. Nesvarbu kokį biudžetą planuojate – ateinančių metų ar vienkartinio trumpalaikio projekto – privalote įsitikinti, jog neviršijate savo galimybių ir bereikalingai nešvaistote įmonės lėšų.

Visos paminėtos finansinės apskaitos klaidos yra pakankamai lengvai ištaisomos, tad jei šiame tekste save atpažinote – dar ne vėlu padaryti išvadas ir pradėti dirbti kitaip. Esame tikri, jog metų pabaigoje džiaugsitės laiku įvestomis permainomis.

Dalintis:

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves