Dažniausiai daromos nepatyrusių verslininkų klaidos

Lietuvoje naujos įmonės dygsta tarsi grybai po lietaus. Kad ir kaip būtų gaila, sėkmė lydi ne jas visas. Ryžto ir ateities planų vedami naujai iškepti verslininkai dažnai nepasveria savo galimybių. Dėl to atsiranda nemažai problemų, keliančių grėsmę verslo tęstinumui ir vystymuisi.

Pinigų srautai

Pirmiausia, būtina gerai apsvarstyti savo finansinius pajėgumus, o pritrūkus lėšų nenerti į paskolų liūną. Verta prisiminti, jog bankai yra tokie pat verslo objektai, tad jų tikslas – užsidirbti. Suteikdami paskolą jie siekia naudos, tad svarbiausia tampa ne pagalba Jūsų verslui, o už paskolą gautos palūkanos (pajamos).

Pinigų srautų svyravimas jaunose įmonėse – įprastas dalykas, tad tam reikia nusiteikti ir pasiruošti. Gaunamos pajamos gali ne tik svyruoti, bet ir tam tikru metu ženkliai sumažėti, tačiau tai neturėtų daryti įtakos vykdomai veiklai. Tam, kad sąskaitos būtų apmokėtos, o būtinos paslaugos ir toliau gaunamos, iš anksto pasirūpinkite papildomomis lėšomis, kurios dengtų Jūsų verslo išlaidas kelis mėnesius.

Pardavimų valdymas

Vyrauja mitas, jog vartotojai dažniausiai renkasi tą prekę ar paslaugą, kuri yra pigiausia. Deja, tikėdamiesi greitos sėkmės, dauguma verslo naujokų nustato ypač mažas kainas, tačiau sėkmės nesulaukia. Siekiant padidinti pelną, verta ne mušti kainas, o pateikti vartojimui mažiau, tačiau didesnės vertės produktų. Daugiau laiko ir jėgų skirkite kokybei ir taip pateiksite nors ir nedaug, tačiau konkurencingų ir pelningų prekių ar paslaugų.

Pasitaiko atvejų, kai suradus pajamų šaltinį, visas laikas investuojamas į vieną konkretų produktą, džiaugiamasi verslo sėkme. Tačiau klientai ir jų poreikiai keičiasi, tad reikia būti pasiruošus permainoms ir nesėdėti vietoje. Ieškokite naujų pajamų šaltinių, eksperimentuokite su savo prekėmis ir paslaugomis, ieškokite naujų sprendimų.

Personalo plėtra

Darbuotojų jaunoje įmonėje samdymas – tai investicija, kuri privalo atsipirkti. Jei priimdami naują darbuotoją investuojate laiką ir pinigus ne į pagrindinę veiklos sritį, įsitikinkite ar tai atsiperka. Pvz.: ar mažos bendrovės finansų tvarkymui reikalingas visą darbo dieną sėdintis žmogus, dėl kurio leidžiamos lėšos ne tik jo atlyginimui, bet ir daugybei mokesčių bei papildomų neplanuotų išlaidų? Jei nusprendžiate, jog to sau leisti negalite, rinkitės reikiamas paslaugas teikiančias įmones.

Į darbą priimant naujus darbuotojus, tikimasi staigaus įmonės vystymosi atsispindėjimo gaunamų pajamų augime. Deja, taip įvyksta ne visada, tad jei patiriate sunkumus, personalo plėtimas – ne pats geriausias sprendimas. Tad nors versle tikėjimas sėkme yra būtinas, dažniau rinkitės ne aklą optimizmą, o realistišką ir racionalų požiūrį.

Dalintis:

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves