10 patarimų, kaip mažoms įmonėms taupyti pinigus

Su finansiniais sunkumais susiduria dažna įmonė. Teoriniai sprendimai tokiu atveju atrodo pakankamai paprasti ir aiškūs – taupyti, tačiau kaip?

Pateikiame 10 praktinių patarimų, kaip sutaupyti mažinant išlaidas, tačiau neprarasti pozicijų rinkoje ir sėkmingai išlaikyti verslą.

1. Atsisakykite tradicinių reklamavimosi būdų

Brangią reklamą tradicinėse žiniasklaidos priemonėse keiskite internetiniu marketingu. Taip ne tik žymiai sumažinsite išlaidas, bet ir padidinsite galimybes pasiekti tikslinę auditoriją.

2. Ieškokite renginių rėmėjų

Įvairios šventės, seminarai ir panašaus pobūdžio įvykiai plečia klientų ratą, tačiau reikalauja nemažai išlaidų. Raskite įmonę, kuri už reklamą renginyje sutiktų nemokamai teikti tam tikrą paslaugą ar tiesiog prisidėti finansiškai.

3. Atsisakykite etatinių darbuotojų

Be darbuotojų negali veikti jokios įmonės darbas, tačiau pastarieji, pradedant biuro nuoma, baigiant sveikatos draudimu, darbdaviui labai daug kainuoja. Ieškokite galimybių dirbti su laisvai samdomais darbuotojais, dirbančiais su individualia darbo sutartimi.

4. Derėkitės su tiekėjais

Net tuomet, kai prekės ar paslaugos tiekėjai nustato galutinę kainą, ji vis dar gali būti keičiama. Nebijokite leistis į derybas, nes partneriams kur kas naudingiau sumažinti kainą, nei visiškai prarasti klientą.

5. Neribokite savęs turimais pinigais

Net jei įmonės sąskaita ištuštėjo, neatsisakykite to, ko gyvybiškai reikia verslo gyvavimui. Vienas iš sprendimų – barteriniai mainai. Už gaunamą paslaugą ar produktą pasiūlykite atsilyginti savo darbu ir taip neišleisite nė cento.

6. Ribokite susitikimus ir išvykas

Brangios būna ne tik darbinės kelionės, stažuotės, bet ir susitikimai su klientais ar net įmonės darbuotojų susirinkimai. Gerai apsvarstykite kiek žmonių siųsti į tam tikrą išvyką, nes visų jų kelionės išlaidas turėsite apmokėti būtent Jūs. Maža to, į susitikimus su klientais ar posėdžius taip pat kvieskite tik tuos, kuriuos būtina, nes taip iššvaistomas laikas, kuris galėtų būti skirtas darbui ir pelno auginimui.

7. Ieškokite savanorių

Nors nėra lengva rasti žmonių, dirbančių be atlygio, pateikite pasiūlymą taip, kad jis sudomintų ir garantuotų vertingą patirtį. Galite siūlyti praktiką, savanorišką darbą jaunimui, ieškoti bendradarbiauti nusiteikusių mokymo įstaigų.

8. Peržiūrėkite visas išlaidas

Dažniausiai įmonės ieško kur galima sutaupyti tada, kai atsiduria ypač sudėtingoje finansinėje situacijoje. Tuomet išlaidas sumažina labai radikaliai, kas sukelia papildomų problemų. Dar kartą peržvelkite ir išanalizuokite, kiek kam lėšų skiriate. Tikrai rasite kažką, ko galite atsisakyti.

9. Pirkite urmu

Stenkitės koncentruotai ir kuo pigiau įsigyti net ir tokias prekes, kaip biuro reikmenys. Venkite neplanuotų pirkinių atsitiktinėse vietose. Reikalingų prekių ieškokite urmo bazėse ar užsisakykite internetu.

10. Apdovanokite darbuotojus

Nors pinigų leidimas siekiant sutaupyti gali atrodyti nelogiškas, kartais tai yra labai gera investicija. Pavaišinkite pietumis klientą ar skirkite premiją geriausiai dirbančiam darbuotojui. Taip investuosite į gerus santykius, o motyvuotas darbuotojas įmonei neš daugiau pelno.

Dalintis:

„Buhalterės.lt“ programėlė

  • Valdykite apskaitos dokumentus
  • Susisiekite su buhalteriu
  • Sužinokite svarbiausias mokesčių naujoves